Aktualności

15.09.2018

Kolejna stacja rowerowa w Stalowej Woli

Kolejna stacja rowerowa w Stalowej Woli

Od dziś mieszkańcy Stalowej Woli mogą korzystać z dwunastej już stacji systemu roweru publicznego. Została ona uruchomiona w Parku Miejskim. Równocześnie stalowowolski system rowerowy wzbogacił się o 20 dodatkowych rowerów, w tym 4 rowery familijne typu cargo.

To druga już nowa stacja systemu „Stalowa Wola Miasto Rowerów” uruchomiona w tym roku. Z pierwszej – Błonia – można korzystać od sierpnia. Od dziś w Stalowej Woli dostępnych jest już 12 stacji rowerowych, na których można wypożyczyć rowery standardowe, familijne, tandemy, rowery z fotelikiem do przewożenia dzieci i rowerki dziecięce. W sumie można skorzystać ze 120 rowerów.

Rozbudowa systemu rowerowego w Stalowej Woli to dobra wiadomość dla mieszkańców. Przez cały zeszły sezon skorzystali oni z rowerów aż 23 tysiące razy. A w tym roku na początku września mamy już przeszło 24 tysiące wypożyczeń! To pokazuje, że system w Stalowej Woli cieszy się niesłabnącą, a nawet rosnącą popularnością” – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska, operatora stalowowolskiego systemu.

Stalowa Wola Miasto Rowerów to pierwszy system Nextbike w województwie podkarpackim. Rowery wypożyczyć może każdy zarejestrowany użytkownik. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Zarejestrować można się przez terminal stacji wypożyczeń, aplikację mobilną Nextbike na telefony komórkowe lub na stronie internetowej StalowaWolaMiastoRowerow.pl.

System zakończył swoją działalność.