Aktualności

19.03.2018

Rowery miejskie wracają na ulice Stalowej Woli

Rowery miejskie wracają na ulice Stalowej Woli

Zimowa przerwa dobiega końca. 21 marca na ulice powrócą rowery Stalowa Wola Miasto Rowerów. Podobnie, jak w ubiegłym roku, do dyspozycji użytkowników będzie 100 rowerów, w tym rowery familijne, tandemy, rowery z fotelikiem do przewożenia dzieci i rowerki dziecięce.

To już drugi sezon systemu Stalowa Wola Miasto Rowerów. W poprzednim rowery wypożyczono ponad 23 tysiące razy. „Stalowa Wola to miasto z największym wyborem typów rowerów miejskich w Polsce, a być może nawet na świecie. Mieszkańcy mogą wybierać spośród pięciu typów – od rowerów standardowych, praktycznych w codziennym transporcie, przez rowery familijne, dziecięce i wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci, które są idealnym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu dla rodzin, po tandemy, użyteczne zarówno na randkach, jak i podczas przejażdżek np. z osobami niedowidzącymi lub niewidomymi” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Stalowa Wola Miasto Rowerów.

Zasady korzystania z rowerów nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Za wypożyczenie nieprzekraczające godziny zapłacimy złotówkę, za drugą i trzecią godzinę również po złotówce, za czwartą i każdą kolejną po 4 złote. Te same ceny dotyczą wszystkich typów rowerów.

Z rowerów może skorzystać każdy posiadacz aktywnego konta w systemie Nextbike, na którym jest co najmniej 10 złotych. Konta założone w ubiegłym roku zachowują ważność. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować na stronie StalowaWolaMiastoRowerow.pl. Co ważne, jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike umożliwia korzystanie z rowerów we wszystkich miastach w Polsce i na świecie, w których Nextbike jest obecny, a więc m.in. w Stalowej Woli, Lublinie, Radomiu, Warszawie, Łodzi i w Berlinie.

System zakończył swoją działalność.