Aktualności

31.10.2018

Stalowa Wola – zakończenie rekordowego sezonu roweru miejskiego

Stalowa Wola – zakończenie rekordowego sezonu roweru miejskiego

Kończy się sezon roweru miejskiego w Stalowej Woli. Od 21 marca rowery wypożyczono rekordowe 28 tysięcy razy. To o ponad 5 tysięcy więcej niż w poprzednim sezonie!

Tylko w sierpniu rowery zostały wypożyczone ponad 5,3 tysiąca razy. To najlepszy wynik w historii systemu Stalowa Wola Miasto Rowerów! W systemie zarejestrowanych jest już ponad 4 tysiące mieszkańców, tylko w tym sezonie po raz pierwszy zarejestrowało się ponad 2 tysiące nowych użytkowników.

„Stalowa Wola Miasto Rowerów to system z niezwykle bogatą ofertą typów rowerów. Poza tradycyjnymi rowerami miejskimi mieszkańcy mogli korzystać z rowerów familijnych typu cargo, rowerów z fotelikami dla dzieci, tandemów i rowerów dziecięcych. To niezwykle wszechstronny system, w którym rowery można wykorzystywać zarówno przy codziennych dojazdach, jak i podczas rodzinnych przejażdżek” – tłumaczy Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora systemu.

W mijającym sezonie mieszkańcy najchętniej wypożyczali rowery na stacjach: Staszica – Wzorcowy, Rondo KEN i Okulickiego – Hala targowa. Najpopularniejszą pokonywaną na rowerze trasą była przejażdżka z Czarnieckiego do stacji Staszica – Wzorcowy i z powrotem. Średni czas wypożyczenia jednego roweru wynosił 34 minuty i 15 sekund.

W tym roku kończy się umowa z operatorem systemu, firmą Nextbike Polska. Przez dwa sezony system Stalowa Wola Miasto Rowerów wrósł w krajobraz miasta i szybko zyskał popularność wśród użytkowników. Łącznie rowery wypożyczono ponad 52 tysiące razy!

W Stalowej Woli rowery będzie można wypożyczać do północy ze środy na czwartek.

System zakończył swoją działalność.